NaslovnicaMina SportUbjedljiv poraz crnogorskih rukometaša u Rumuniji

Ubjedljiv poraz crnogorskih rukometaša u Rumuniji

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Baja Mareu od Rumunije 36:27 (16:13), u utakmici drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj 2022. godine.

To je prvi poraz crnogorskih rukometaša u kvalifikacijama, nakon startnog trijumfa protiv Kosova 32:25.

Oslabljena crnogorska selekcija bolje je počela meč i u osmom minutu povela 5:1, dok je u desetom bilo 6:3.

Domaćin je serijom od četiri uzastopna pogotka preokrnuo u 14. na 7:6, ali su izabranici Zorana Roganovića, dva minuta kasnije, ponovo poveli, posljednji put na utakmici (8:7).

Rumunija je u 28. minutu došla do ozbiljnije prednosti (16:11), razlika je u 43. iznosila osam (26:18), a deset minuta kasnije i devet pogodaka (32:23), koliko je bilo na kraju (36:27).

Najefikasniji u pobjedničkom timu Gabrijel Bužor sa osam, dok su po šest pogodaka postigli Kristijan Radu Gica, Andrej Negru i Mihal Kalin Kabuc.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Stevan Vujović sa šest, dok su po četiri gola postigli
Miloš Vujović i Marko Lasica.

U drugom meču osme kvalifikacione grupe Švedska je kao gost slavila protiv Kosova 30:16 i upisala drugi trijumf.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće po dvije selekcije iz svih osam kvalifikacionih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane.