NaslovnicaMina SportKošarkaUbjedljiv poraz crnogorskih košarkašica

Ubjedljiv poraz crnogorskih košarkašica

Podgorica, (MINA) – Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Valensiji od Italije 77:61 (25:17, 9:10, 25:17 i 18:17), u utakmici utakmicu drugog kola B grupe Evropskog prvenstva u Francuskoj i Španiji.

To je prvi poraz crnogorskih košarkašica na šampionatu, nakon jučerašnjeg startnog trijumfa protiv Grčke 70:55.

Izabranice selektorke Jelene Škerović nijesu protiv Italije bile na svom nivou, nijednom niojesu vodile, a samo jednmom, u sedmom minutu, uspjele su da izjednače (14:14).

Italija je u trećoj četvrtini, nakon serije od 9:0, povela 45:32 u 24, dok je razlika u 30. minutu iznosila 16 poena (57:41).

Novom serijom od 13:0 došla je do najubjedljivijeg vođstva na utakmici 72:47 u 36. minutu.

Italiju je do prvog trijumfa vodila Debora Karanđelo sa 13, Sesilija Zandalasini ubacila je 11, a po poen manje Olbis Andre i Martina Bestađo.

U crnogorskoj repšrezentaciji najbolja je bila Jelena Dubljević sa 23, dok je Milica Jovanović ubacila 17 poena.

U drugom meču ovog kola Srbija je bila ubjedljiva protiv Grčke 85:51.

Crna Gora će u narednom kolu, u nedjelju, igrati sa Srbijom.