NaslovnicaMina SportTrijumf crnogorskih rukometašica u Skoplju

Trijumf crnogorskih rukometašica u Skoplju

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Skoplju selekciju Sjeverne Makedonije 29:21 (13:9), na startu EHF Euro kupa.

Oslabljena crnogorska selekcija opravdala je ulogu favorita i nadigrala podmlađenog domaćina, a tokom cijelog meča bila je u vođstvu.

Makedonija je samo dva puta uspjela da izjednači (5:5 i 6:6), a sredinom drugom poluvremena i da zaostatak u par navrata smanji na gol (15:14, 16:15, 17:16 i 18:17)).

Uslijedila je serija od pet uzastopnih pogodaka za vođstvo od 23:17, koje je do kraja meča uvećano.

Crna Gora je na startu povela 3:0, vodila je 5:2, a na poluvremenu bilo je 13:9.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je
Itana Grbić sa deset, Dijana Mugoša postigla je pet, a gol manje Ivona Pavićevć.

U makedonsoj reprezentaciji Sara Ristovska upisala je šest, a Leonida Gičevska pet pogodaka.

Novi duel istih rivala na progrmu je u nedjelju u Nikšiću.

Pobjedu na startu EHF Euro kupa ostvarila je i Norveška, koja je pred svojim navijačima savladala Sloveniju 29:17.