NaslovnicaMina SportFudbalPodgorica prekinula seriju Dečića, nova pobjeda Budućnosti

Podgorica prekinula seriju Dečića, nova pobjeda Budućnosti

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Podgorice prekinuli su seriju Dečića, a nove pobjede ostvarili su Budućnost, Sutjeska, Jezero i Zeta, u utakmicama 16. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Podgorica je u Tuzima savladala Dečić 3:0 i prekinula seriju od 15 utakmica bez poraza.

Gostujući sastav je do pobjede, prve poslije šest kola, ukupno šeste ove sezone, došao je golovima
Anđelka Jovanovića u 14, Šalete Kordića u 65. i Balše Sekulića u 88. minutu.

Budućnost je u Danilovgradu savladala Iskru 2:0 i ostvarila šestu uzastopnu, ukupno 12. pobjedu ove sezone.

Lider šampionata do pobjede došao je golovima Anta Babića u 43. i Draška Božovića u 84. minutu.

Sutjeska je u Pljevljima pobijedila Rudar 4:0 i upisala šesti trijumf ove sezone.

Nikšićki tim do pobjede vodili su Milutin Osmajić u 17. i 28, Božo Marković u 25. i Nikola Janjić u 50. minutu.

Jezero je u Beranama slavilo protiv Petrovca 2:0, za peti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Plavski tim upisao je peti trijumf golovima Boža Osmajlića u 25. i albanskog internacionalca Nduea Mujecija u 88. minutu.

Zeta je u Golubovcima trijumfovala u duelu protiv OFK Titograda 1:0, a odlučujući pogodak za sedmi trijumf postigao je Janko Simović u 77. minutu.

Budućnost je, poslije 16. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 37 bodova.

Dečić je drugi sa 27, po 23 bodova osvojili su Podgorica, Sjuteska i Zeta, a bod manje plavsko Jezero.