NaslovnicaMina SportFudbalSutjeska bolja od Budućnosti, pobjede Iskre, Petrovca, Jezera i Rudara

Sutjeska bolja od Budućnosti, pobjede Iskre, Petrovca, Jezera i Rudara

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske bili su bolji od Budućnosti, a pobjede u sedmom kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvarili su i ekipe Iskre, Petrovca, Jezera i Rudara.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila zvaničnog šampiona, ekipu Budućnosti 1:0.

Lider šampionata do pobjede, šeste ove sezone, došao je golom Marka Vučića u 78. minutu iz jedanaesterca.

Budućnost je od 77. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Velimir Vlahović.

Iskra je u Baru slavila protiv Mornara 1:0.

Pobjednika je odlučio autogol Jovana Pajovića u 42. minutu.

Petrovac je pred svojim navijačima savladao Dečić 3:2.

Domaćin je do četvrte pobjede ove sezone došao golovima Marka Miličkovića u 32. i 61. i Marka Živanovića u 47. minutu.

Strijelci za Dečić bili su Draško Božović u 45. i Velizar Janketić u 66. minutu.

Jezero je u Golubovcima savladalo Zetu 2:1 i upisalo prvi trijumf ove sezone.

Plavski tim do pobjede vodili su Srđan Bošković u 4. i Davor Kontić u 79. minutu.

Jedini pogodak za Zetu, koja je i poslije sedmog kola bez pobjede, postigao je Ivan Vukčević u 73. minutu iz jedanaesterca.

Rudar je na DG areni savladao Podgoricu 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Ivan Bojović u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Sutjeska je, nakon sedam odigranih kola, vodeća na tabeli sa 19 bodova.

Po 13 bodova osvojili su Mornar, Iskra i Petrovac, a jedan manje Dečić.