NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Budućnosti i Sutjeske, neriješeno u Tuzima

Pobjede Budućnosti i Sutjeske, neriješeno u Tuzima

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske ostvarili su pobjede, dok je duel Dečića i Iskre završen bez pobjednika, u 13. kolu Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Budućnost, koja brani trofej, savladala je na DG areni gradskog rivala, ekipu Podgorice 2:1.

Domaćin je poveo golom Matije Krivokapića u 11. minutu.

Izjednačio je Šaleta Kordić u 23, a pitanje pobjednika riješio je Miloš Raičković u 55. minutu.

Vodeća Sutjeska pobijedila je u Nikšiću pljevaljski Rudar 2:1.

Nikšićki tim do 11. pobjede došao je golovima Marka Vučića u 19. iz jedaanesterca i Darka Nikača u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za Rudar, vodeći na utakmici, postigao je Vuk Striković u prvom minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Dečića i Iskre, koji je u Tuzima završen 1:1.

Iskra je povela golom Vojina Pavlovića u 44, a konačan rezultat postavio je Aleksa Maraš u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Bez pobjednika završen je i duel u Baru, između Mornara i Zete, koji su u Baru igrali 2:2.

Vođstvo domaćinu donio je Petar Grbić u 17. minutu.

Izjednačio je Ognjen Đinović u 41, a do preokreta Zeta je došla golom Đorđija Vukčevića u 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Boško Guzina u 82. minutu.

Mornar je od 6. minuta igrao sa igraćem manje, nakon isključenja kapitena Jovan Pajovića.

Bodove za povratak u vrh tabele osvojio je Petrovac, koji je pred svojim navijačima savladao Jezero 2:0.

Dvostruki strijelac u pobjedi domaćina bio je Marko Miličković u 21. i 36. minutu.

Sutjeska je, nakon 13. kola, vodeća na tabeli sa 35 bodova i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Petrovac je treći sa 22, na četvrtom mjestu je Iskra sa 21, dok su Dečić i Mornar osvojili po 19 bodova.