NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukomerašica

Poraz crnogorskih rukomerašica

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Šiofoku, u kontrolnom meču, od Brazila 22:21.

To je drugi poraz crnogorskih rukometašica, nakon što su juče izgubile i od nakon Mađarske 28:22.

Izabranice selektorke Bojane Popović poražene su golom iz sedmerca, nakon isteka 60. minuta.

Brazil je devet minuta prije kraja imao tri gola prednosti (20:17), ali su crnogorske rukometašice poslije serije 4:1, došle do izjednačenja (21:21), minut i po prije kraja.

Najefikasnije u crnogorskoj reprezentaciji bile su
Itana Grbić i Majda Mehmedović sa po četiri, dok su Jovanka Radičević i Tatjana Brnović po tri puta zatresle protivničku mrežu.

Po dva pogotka upisale su Đurđina Jauković, Dijana Mugoša i Andrea Klikovac, a u strijelce se upisala i Ema Ramusović.

Sjajno izdanje pružila je Marina Rajčić koja je upisala 19 odbrana.

Reprezentacija pripreme nastavlja u Podgorici, a put za Tokio planiran je za 15. jul.

Prvi meč na Olimpijskim igrama na programu je 25. jula kada će protivnik biti Angola.