NaslovnicaMina SportFudbalUbjedljiv trijumf Budućnosti, slavili Sutjeska, Rudar, Iskra i Podgorica

Ubjedljiv trijumf Budućnosti, slavili Sutjeska, Rudar, Iskra i Podgorica

Podgorica, (MINA) – Vodeća Budućnost nastavila je seriju pobjeda, a po tri boda osvojili su i fudbaleri Sutjeske, Rudara, Iskre i Podgorice, u utakmicama 19. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata pobijedio je u Tuzima, u derbiju kola, ekipu Dečića 4:0 i ostvario devetu uzastopnu, ukupno 15. pobjedu ove sezone.

Zvanični šampion slavio je golovima Draška Božovića u 7, Petra Grbića u 33. i 67. i Igor Ivanović u 51. minutu i prednost u odnosu na najbližeg pratioca povisio na 15 bodova.

Ekipa iz Tuzi jesenji dio šampionata završila je kao drugopalsirana sa sedam pobjeda, deset remija i dva poraza.

Bod manje ima trećeplasirana Sutjeska, koja je u Nikšiću savladala Petrovac 2:1.

Nikšićki tim do pobjede, osme ove sezone, došao je golovima Dragana Grivića u 5. i Boža Markovića u 36. minutu.

Jedini pogodak za Petrovac, posljednji tim na tabeli, postigao je Marko Marković u 61. minutu.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Rudar, koji je u Beranama savladao plavsko Jezero 2:1.

Pljevaljski tim do treće uzastopne, ukupno sedme, pobjede ove sezone vodili su Dejan Kotorac u 13. i Vuk Striković u 76. minutu.

Jedini pogodak za Jezero postigao je Ndue Mujeci u 49. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u Golubovcima slavila protiv Zete 2:0 i drugim uzastopnim, ukupno šestim ove sezone izjednačila se sa rivalom na tabeli.

Vodeći pogodak postigao je Ivan Vuković u 65, a sve dileme riješio je Vladislav Rogošić u 83. minutu.

Zeta je od 52. minutu igrala sa igračem manje, nakon što je golman Zoran Aković dobio crveni karton.

Domaći teren odbranila je Podgorica, koja je na DG areni savladala OFK Titograd 2:1.

Ekipa sa Starog aerodroma povela je pogotkom Miloša Brnovića iz jedanaesterca u 25. minutu.

Izjednačio je Nikola Čelebić u 38, a pobjedu Podgorici, sedmu ove sezone, donio je Japanac Arihiro Sentoku u 79. minutu.

Budućnost je, poslije 19. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 46 bodova.

Dečić je drugi sa 31, Sutjeska je osvojila 30, Podgorica 27, a po tri boda manje Zeta i Iskra.

Jesenji dio šampionata i zvanično biće završen u srijedu odgođenim duelom Budućnosti i Petrovca.