NaslovnicaMina SportFudbalOFK Titograd i Sutjeska bez golova, pobjede Podgorice i Iskre

OFK Titograd i Sutjeska bez golova, pobjede Podgorice i Iskre

Podgorica, (MINA) – Duel OFK Titograda i Sutjeske završen je bez golova, dok su pobjede ostvarili fudbaleri Podgorice i Iskre, u devetom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Obilježio ga je duel fudbalera Budućnosti i Zete, koji je prekinut je u 83. minutu, nakon što je ekipa iz Golubovaca napustila teren nezadovoljna suđenjem Nikole Dabanovića.

Fudbaleri Zete su, nakon dobijenog trećeg crvenog kartona, napustili teren.

Prethodno su isključeni Vasko Kalezić u 41, Janko Simović u 73. i Srđan Krstović u 80. minutu.

U trenutku prekida Budućnost je vodila 1:0, pogotkom Draška Božovića u 75. minutu

Fudbaleri Iskre pobijedili su u Danilovgradu plavsko Jezero 2:1 i ostvarili treću pobjedu ove sezone.

Plavski tim poveo je golom albanskog fudbalera Nduea Mujecija iz jedanaesterca u 65. minutu.

Izjednačio je Ivan Vuković u 73, a pobjedu domačinu, treću ove sezone, donio je Bogdan Milić u 83. minutu.

Pobjedu je upisala i Podgorica, koja je na DG areni slavila protiv pljevaljskog Rudara 2:0.

Do pete pobjede ove sezone i čelne pozicije na tabeli došla golovima Šalete Kordića u 42. i 78. minutu.

Podgorički sastav iskoristio je remi Dečića i ponovo preuzeo prvo mjesto.

Dečić je u Petrovcu igrao sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Markovića u 33. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Kristijan Vuljaj u 48. minutu.

Vuljaj je u 57. minutu imao priliku da donese preokret, ali nije realizovao jedanaesterac.

Podgorica je, nakon devetog kola, ponovo na čelu tabele sa 18 bodova.

Dečić je drugi sa 17, dok su po 15 osvojili Sutjeska i Budućnost sa dvije utakmice manje.

Iskra je peta sa 12 i ima jedan više od Jezera i Zete.

U narednom kolu, 25. oktobra, sastaće se: Rudar – Jezero, Iskra – Zeta, Budućnost – Dečić, Petrovac – Sutjeska i OFK Titograd – Podgorica.