NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz SC Derbija u Novom Mestu

Poraz SC Derbija u Novom Mestu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši SC Derbija poraženi su večeras u Novom Mestu protiv od slovenačke Krke 87:70 (21:12, 29:19, 18:20 i 19:19), u utakmici šestog kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je treći poraz i nakon šestog kola ima polovičan učinak.

Po tri trijumfa i poraza ima i Krka, koja je pred svojim navijačima slavila i protiv Mornara (89:80).

Domaćin je u dvorani koja nosi ime legendarnog slovenačkog i jugoslovenskog gimnastičara Leona Štukelja, nadigrao rivala i već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost (21:11).

Razlika je na kraju druge četvrtine znosila 19 (50:31), a u 26. minutu 22 poena (64:42).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rok Stipčević sa 22, dok je Luka Lapornik dodao 15 poena.

U podgoričkom timu bolji od ostalih bili su Kajl Vinjales sa 17 i Bois Tišma sa 16 poena.

Za sjutra zakazan je crnogorskli derbi, između Budućnost Volija i Mornar Barskog zlata u Podgorici (17).