NaslovnicaMina SportPoraz Primorca u Zagrebu

Poraz Primorca u Zagrebu

Podgorica, (MINA) – Vaterpolisti Primorca poraženi su večeras u Zagrebu od Mladosti 13:8 (2:3, 5:4, 1:0 i 5:1), na startu turnira druge runde kvalifikacija za Eurokup.

Loša posljednja četvrtina koštala je kotorski tim povoljnijeg rezultata u duelu dva nekadašnja evropska šampiona.

Primorac je u drugoj četvrtini tri puta imao po dva gola prednosti (4:2, 5:3 i 7:5), a na polovini meča bilo je neriješeno 7:7.

Domaćin je u trećem dijelu meča poveo 8:7, a u posljednjoj četvrtini sa četiri uzastopna gola riješio sve dileme.

Dvostruki strijelci za domaći tim bili su Josip Vrlić, Luka Bakić, Ante Višković i KOnstantin Harkov.

U kotorskoj ekipi najbolji je bio Miroslav Perković sa tri gola.

U prvom kolu slobodan je bio mađarski Eger, koga u subotu očekuje duel sa Primorcem.

Nastavak takmičenja izboriće po dvije najbolje ekipe iz grupe.