NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Mornar Barskog zlata u Laktašima

Poraz Mornar Barskog zlata u Laktašima

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornar Barskog zlata poraženi su danas u Laktašima od Igokee 70:57 (13:10, 18:21, 20:16 i 19:10), u utakmici 20. kola AdmiralBet ABA lige.

To je 11. poraz barskog tima u regionalnom takmičenju ove sezone, u kojoj ima i sedam pobjeda.

Loš početak posljednje četvrtine, četiri minuta bez datog koša i serija od 15:0 domaćina, koštali su barski tim povoljnijeg rezultata u Laktašima.

Oslabljeni Mornar tri četvrtine bio ravnopravan rival, u 24. minutu vodio je 39:37, a uoči posljednjih deset minuta imao je zaostatak od četiri poena (51:47).

Domaćin je posljednji dio meča otvorio serijom od 15 vezanih poena za vođstvo u posljendjoj četvrtini od 66:47 u 35. minutu.

Mornar je serijom od 8:0 u 37. minutu smanjio na 66:55 i donekle ublažio poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je zabilježio deseti trijumf, bio je Dalibor Ilić sa 21 poenom.

U ekipi Mornara, koja je u Laktašima igrala bez Nemanje Gordića, dvocifren učinak imao je samo Marko Jeremić sa 21 košem.

Budućnost Voli će sjutra ugostiti Megu (17), dok će SC Derbi u ponedjeljak u Čačku igrati sa Borcem (18).