NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukometaša

Poraz crnogorskih rukometaša

Podgorica, (MINA) – Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Podgorici od Švedske 34:22 (19:15), u utakmici petog kola osme grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Mađarskoj i Slovačkoj.

Vicešampion svijeta, koji je dobio i prvi međusobni duel u Lundu 27:24, zabilježio je peti trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

Crnogorski rukometaši samo u prvom poluvremenu bili su ravnopravan rival, a u 18. minutu posljednji put bili su u vođstvu (10:9).

Uslijedila je serija od 4:0 gostiju za vođstvo 13:10, koje je na poluvremenu iznosilo četiri gola (19:15).

Pobjednik duela odlučen je početkom drugog poluvremena, kada su švedski rukometaši napravili seriju i došli do prednosti od devet golova (27:18) u 45. minutu.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji Hampus Vene sa 11, dok su po pet golova postigli Albin Lagergren i Danijel Peterson.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolji je bio Vasko Ševaljević sa šest, dok je Nemanja Grbović meč završio sa četiri gola.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u nedjelju, ugostiti Rumuniju.

Bod iz tog duela biće dovoljan crnogorskoj selekciji za drugo mjesto i plasman na šampionat Evrope.

Švedska, nakon pet odigranih kola, ima maksimalan učinak i deset bodova.

Crna Gora ima četiri, a po bod manje Rumunija i Kosovo.