NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih kadetkinja

Poraz crnogorskih kadetkinja

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore, igračice do 17 godina, poražena je na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Podgorici.

Crnogorske rukometašice izgubile su danas od Rusije 35:16 (13:6) na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Podgorici.

Rusija je zadržala maksimalan učinak i na čelu je Prve grupe sa četiri boda.

Izabranice trenera Ivana Terzića pobjeda u posljednjem kolu protiv Hrvatske, sjutra u 18 sati, sigurno vodi u polufinale.

Crnogorske rukometašice, oslabljene neigranjem srednjeg beka Anđele Milošević koja se povrijedila u prethodnom meču protiv Švajcarske, napravile su veliki broj tehničkih grešaka i previše propusta u odbrani.

Rusija je od starta krenula silovito, u 26. minutu vodila je 12:4, a na velikom odmoru 13:6.

Protivnik je prvi put do dvocifrene prednosti stigao u 44. minutu (22:12) i rutinski meč priveo kraju za četvrtu pobjedu u Podgorici.

U crnogorskoj selekciji sa po tri gola najefikasnije su bile Mia Ražnatović, Tijana Lutovac i Nikolina Marković.