NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih fudbalerki u Bakuu

Poraz crnogorskih fudbalerki u Bakuu

Podgorica, (MINA) – Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Bakuu od Azerbejdžana 1:0, u utakmici šestog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

To je treći poraz crnogorskih fudbalerki u kvalifikacijama, nakon što su izgubile i od Rusije u Moskvi 5:0 i Danske u Podgorici 5:1.

Crnogorske fudbalerke prvi međusobni duel u Podgorici dobile su 2:0, a savladale su i Bosnu i Hercegovinu u Zenici 3:2 i Maltu u Takali 2:0.

Azerbejdžan je do prvog trijumfa u kvalifikacijama došao iz praktično jedine šanse na utakmici golom Ajšan Ahmadove u 24. minutu.

Crnogorska selekcija bila je bolji rival i imala šansi, dva puta pogađala je prečku Slađana Bulatović u prvom i Nađa Stanović u drugom poluvremenu.

Kvalifikacije za Mundijal nastaviće se naredme godine 7. april igraće sa Rusijom i pet dana kasnije sa Bosnom i Hercegovinom.