NaslovnicaMina SportPoraz Budućnosti u Đeru

Poraz Budućnosti u Đeru

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poražene su večeras od Đera 34:28 (18:16), u utakmici devetog kola Lige šampiona.

Mađarski tim opravdao je ulogu favorita i upisao šesti trijumf ove sezone.

Protiv Budućnosti nastavio je seriiju od 45 utakmica bez poraza u Ligi šampiona.

Budućnost je u dosadašnjih sedam odigranih mečeva, upisala dvije pobjede, remi i četiri poraza.

Crnogorski predstavnik poveo je na startu 2:0 i do polovine prvog poluvremena bio je u vođstvu, koje je dva puta iznosilo i tri gola.

Do poluvremena domaćin je napravio preokret i došao do vođstva, koje je u nastavku iznosilo i sedam golova.

Domaći sastav do pobjede vodile su Stine Oftedal sa deset i Est Enze Minko sa devet golova.

U podgoričkom timu najbolja je bila Andrea Lekić sa 11 golova, Jovanka Radičević je postigla pet, a Ema Ramusović tri gola.

Budućnost je Đeru poslala prva ekipa sa sedam hiljada i više postignutih golova u Ligi šampiona.