NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Budućnost Volija od Crvene zvezde

Poraz Budućnost Volija od Crvene zvezde

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Beogradu od Crvene zvezde 71:63 (19:14, 18:15, 8:18 i 26:16), u utakmici drugog kola ABA lige.

To je prvi poraz podgoričkog tima ove sezone, nakon što je na startu regionalnog šampionata pobijedio FMP 82:72.

Crvena zvezda je odlučujuću prednost stekla sredinom posljednje četvrtine, kada je nakon serije od 13:0 u 34. minutu povela 58:47.

Domaćin je dvocifrenu prednost imao i krajem druge četvrtine (37:26), ali je Budućnost sa 14 uzastopnih poena napravila preokret i povela 40:37 u 25. minutu.

Vodila je 46:41 u 28, a posljednji put bila je u vođstvu u finišu treće četvrtine (47:45).

Beogradski tim do druge pobjede vodio je Luka Mitrović sa 19, dok su po 13 ubacili Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić.

U podgoričkom timu najbolji je bio Džerom Sili sa 19, dok je Vili Rid meč završio sa 15 poena.