NaslovnicaMina SportKošarkaPoraz Budućnost Volija, Monako izborio majstoricu

Poraz Budućnost Volija, Monako izborio majstoricu

Podgorica, (MINA) – Polufinalistu Eurokupa, iz duela Budućnost Volija i Monaka, odlučiće majstorica, 31. marta u Monte Karlu.

Budućnost je večeras u Ljubljani, u revanš meču četvrtfinala, poražena od Monaka 74:64 i propustila šansu da se plasira u polufinale.

Monako je tom pobjedom izjednačio rezultat u seriji i izborio odlučujuću, treću utakmicu.

Budućnost je prvi duel u Monte Karlu dobila 77:76.

Ekipa koju sa klupe predvodi crnogorski trener Zvezdan Mitrović tokom cijelog meča bila je u vođstvu, razlika je u 25. iznosila deset (45:35), dok je u 33. minutu bilo 13 poena.

Odlučujuću prednost stekla je početkom posljednje četvrtine, kada je serijom od 8:0 došla do vođstva od 64:51.

Budućnost je povela na startu 2:0, a vodila je još samo jednom 24:23 u 15, a tri minuta kasnije posljednji put je izjednačila rezultat (31:31).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Rob Grej sa 20, dok je Matiajs Lesor meč završio sa 19 poena.

U ekipi Budućnosti bolji od ostalih bili su Džastin Kobs sa 17 i Nikola Ivanović sa 16, dok je Vili Rid ubacio 12 poena.

Odlučujuća treća utakmica biće odigrana u srijedu u Monte Karlu.

Budućnost Voli ili Monako u polufinalu igraće sa uspješnijim iz duela Gran Kanarije i Metropolitena.

Podgorički tim prije majstorice u ponedjeljak očekuje duel sa Mornarom u Baru, u 23. kolu ABA lige.