NaslovnicaMina SportFudbalNeriješeno u Tuzima i pod Goricom

Neriješeno u Tuzima i pod Goricom

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske odigrali su danas u Podgorici neriješeno 3:3, u derbiju 16. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Nikšićani su već poslije 19 minuta poveli preko Vladimira Jovovića, a u 22. minutu prednost je duplirao Novica Eraković.

Miloš Raičković je smanjio prednost pogotkom sa bijele tačke u 30. minutu, da bi još jednim golom iz jedanaesterca, poravnao rezltat u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Sutjeska je, golom Vladana Bubanje u 81. minutu ponovo došla do prednosti.

Andrija Ražnatović je samo dva minuta kasnije donio izjednačenje Budućnosti i postavio konačnih 3:3.

Dečić i Petrovac, u još jednom efikasnom meču, podijelili su bodove u Tuzima i odigrali nerješeno 4:4.

Gosti su poveli golom Abdela Osmanovića u 24. minutu.

Izjednačio je Kristijan Vuljaj u 47, a prednost domaćinu od 2:1 donio je Draško Božović u 51. minutu.

Poravnao je Marko Miličković u 54, a novim pogotkom u 63. minutu donio je Petrovcu novo vođstvo.

Vuljaj je pogodio u 77. za izjednačenje, dok je kapiten Iljir Camaj u 83. minutu vratio domaćinu vođstvo 4:3.

Konačan rezultat postavio je Zaim Divanović u 89. minutu.

Pobjedu je ranije danas ostvarila Podgorica, koja je u Pljevljima savladala Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak, za drugi uzastopni, ukupno četvrti trijumf Podgorice ove sezone, postigao je Halil Muharemović u 68. minutu.

Meč između Iskre i Mornara prekinut je u 31. minutu zbog jake kiše u Danilovgradu, kod rezultata 0:0.

Teren je bio natopljen vodom, a uslovi za igru bili su na ivici regularnosti.

Poslije pola sata igre i jakog pljuska arbitar Nikola Dabanović je odlučio da prekine susret.
Nakon 16. kola, Sutjeska je na prvom mjestu sa 37 bodova.

Na drugom mjestu je Budućnost sa 26, a Dečić sa istim brojem bodova, zbog slabije gol razlike, zauzima treće mjesto.

Iskra je četvrtoplasirana sa 25 bodova i utakmicom manje.

U donjem dijelu tabele, Podgorica je ostala na osmom mjestu i pobjedom u Pljevljima približila se na četiri boda zaostatka Rudaru, koji sa 19 bodova zauzima sedmo mjesto.

Utakmica između Jezera i Zete odgođena je zbog tragično preminulog fudbalera plavskog tima Mirze Đurđevića.

U 17. kolu, u srijedu, igraće Jezero i Budućnost, Petrovac i Sutjeska, Podgorica će dočekati Iskru, Mornar ekipu Dečića, a Zeta će na Trešnjici igrati protiv Rudara.