NaslovnicaMina SportPobjede Uais i Tolje, Vujičić drugoplasirana

Pobjede Uais i Tolje, Vujičić drugoplasirana

Podgorica, (MINA) – Albanac Erjon Tolja i Menon Uais iz Libana pobjednici su Kupa malih nacija u veleslalomu, koji je danas vožen u Kolašinu.

Crnogorska skijašica Jelena Vujičić nastup je završila kao drugoplasirana.

Kup malih nacija, koji se održava u okviru međunarodnog skijaškog takmičenja Montenegro SES kup, okupio je 55 takmičara u obje konkurencije iz 14 država.

Tolja, koji je pobijedio i u slalomu prvog takmičarskog dana, do novog trijumfa došao je u vremenu minut, 37 sekundi i 31 stotinka.

Privatna arhiva

Kao drugoplasirani, sa tri stotinke zaostatka, završio je Rastko Blagojević iz Srbije, pobjednik jučerašnjeg, drugog slaloma.

Makedonac Vladimir Petkov osvojio je treće mjesto sa 52 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

U ženskoj konkurenciji slavila je Manon Uais, koja je bila najbrža i juče u slalomu, u vremenu minut, 47 sekundi i 49 stotinki.

Ona je za 79 stotinki bila brža od crnogorske skijašice, koja je pobijedila u slalomu, prvog takmičarskog dana.

Vujičić je u FIS trci za Montenegro SES kup bila četvrtoplasirana.

Pobijedili su Česi Viktorija Keslova (1:43,99) i Čeh Jan Reštenberg (1:36,85).

Reštenberg je dobio sve tri trke u Kolašinu.

Crnogorski skijaš Eldar Salihović FIS trku završio je kao devetoplasirani, dok je Vladimir Vukmirović osvojio 23. mjesto.

Takmičenje na ski centru Kolašin 1450 biće završeno sjutrašnjim veleslalomom.