NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Mornara u Ljubljani

Pobjeda Mornara u Ljubljani

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Ljubljani ekipu Cedevita Olimpije 93:88, u utakmici 12. kola ABA lige.

Barski tim upisao je deveti trijumf i napravio značajan korak ka plej-ofu.

Mornar je, nakon izjednačenog starta, serijom 11:0 poveo 19:6, u osmom minutu razlika je iznosila 17 (28:11), a na kraju prve četvrtine 18 poena (33:15)

Prednost ekipe Mihaila Pavićevića iznosila je i 21 poen 50:29 u 18. minutu.

Domaćin se u trećoj četvrtini vratio u igru, uspio da zaostatak svede na šest poena, ali ne i da zaprijeti.

Mornar je početkom posljednjeg dijela meča ponovo stekao 15 poena (85:70) i ostastak meča lišio rezultatske neizvjesnosti.

Najzaslužniji za trijumf Mornara bio je Džejkob Pulen sa 36, Azeja Vajthed dodao je 13, a poen manje Derik Nidam.

U ljubljanskom timu najbolji je bio Jaka Blažič sa 24, dok je Kendrik Peri ubacio 17 koševa.

Budućnost Voli je u petak u Podgorici pobijedila Krku iz Novog Mesta 70:62.