NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost pobjedom obezbijedila titulu, bez golova u Tuzima

Budućnost pobjedom obezbijedila titulu, bez golova u Tuzima

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti sedam kola prije kraja šampionata obezbijedili su novu titulu prvaka Crne Gore.

Podgorički tim je danas u Nikšiću, u 29. kolu Telekom Prve crnogorske lige, pobijedio Sutjesku 1:0 i sa tri boda i zvanično osigurao titulu.

To je druga uzastopna, ukupno peta titula prvaka podgoričkoj ekipi.

Budućnost je, osim posljednje dvije, šampion bila i 2008, 2012. i 2017. godine.

Odlučujući pogodak postigao je Lazar Mijović u 88. minutu.

Dečić i Iskra igrali su u Tuzima 0:0, a golova nije bilo ni u podgoričkom naselju Stari aerodrom, u duelu OFK Titograda i Rudara.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Petrovca i Jezera.

Petrovac je na DG areni savladao Podgoricu 1:0 i prekinuo seriju od osam utakmica bez pobjede.

Do četvrtog trijumfa ove sezone došao je golom Nikole Zvrka u 15. minutu.

Jezero je u Golubovcima savladalo Zetu 1:0.

Odlučujući pogodak, za osmi trijumf plavskog tima, postigao je Vojin Pavlović u 71. minutu.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Vasko Kalezić u 80. minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac.

Budućnost je, poslije 29. kola, vodeća na tabeli sa 72 boda i ima 26 više od Sutjeske i Dečića.

Rudar je na četvrtom mjestu sa 41, petoplasirana Podgorica osvojila je 40, dok šesta Iskra sa 37 bodova.

U 30. kolu, naredne subote, sastaće se: Rudar – Zeta, Jezero – Dečić, Iskra – Sutjeska, Budućnost – Podgorica i Petrovac – OFK Titograd.