NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija u Ulmu za Top 16

Pobjeda Budućnost Volija u Ulmu za Top 16

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Ulmu istoimeni njemački tim 77:73, u utakmici devetog kola B grupe Eurokupa.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel u dvorani Morača 73:68, upisao je peti trijumf i obezbijedio plsaman u Top 16.

Domaćin je u prvoj četvrtini imao prednost od 12 (22:10, 24:12), a u 16. minutu razlika je iznosila deset poena (32:22).

Podgorički tim je do kraja druge četvrtine uspio da preokrene rezultat i na odmor ode sa dva poena prednosti (37:35).

U 28. razlika je iznosila šest (55:49), a u 34. minutu osam poena (63:55).

Ulm je u samom finišu iskoristio greške Budućnosti i zaprijetio, ali je Nikola Ivanović sa linije slobodnih bacanja riješio sve dileme.

Pobjedu je potvrdio Melvin Edžim, koji je meč završio sa 20 poena.

Istakao se i Ivanović sa 19, dok je Džastin Kobs dodao 11 poena.