NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija protiv Partizana

Pobjeda Budućnost Volija protiv Partizana

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras beogradski Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18 i 26:18), u utakmici 15. kola ABA lige.

Podgorički tim, koji je dobio i prvi međusobni duel, zabilježio je deseti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja i ostao u trci za visok plasman.

Partizan je osmi put poražen u 15. odigranom meču ove sezone i znatno umanjio šanse da se domogne plej-ofa.

U izjednačenom meču pobjednika je odlučila bolja posljednja četvrtina domaćeg tima.

Budućnost je predvođena Nikolom Ivanovićem u 34. minutu, serijom od 10:3, prvi put stekla prednost od sedam poena (64:57).

Razlika je u 38. iznosila deset poena (75:65).

Partizan je serijom od sedam uzastopnih poena smanjio na 75:72, ali je Ivanović trojkom riješio sve dileme 13 sekundi prije kraja.

Junak trijumfa bio je Nikola Ivanović sa 25, dok je Andrea De La Vale meč završio sa 17 poena.

U beogradskoj ekipi najbolji je bio Rade Zagorac sa 14, dok je Erik Mika ubacio 11 poena.

Budućnost Voli će takmičenje u ABA ligi nastaviti 21. januara gostovanjem Cedevita Olimpiji, u zaostalom meču petog kola.

Biće gosti i dva dana kasnije u Čačku ekipi Borca.