NaslovnicaMina SportPetriću bronzana medalja

Petriću bronzana medalja

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatista Saša Petrić osvojio je bronzanu medalju u katama na turniru Premijer lige za mlade u Istanbulu, u konkurenciji takmičara do 14 godina.

Član danilovgradske Iskre je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju pobijedio Španca Davida Pankova Tadeska (23,54 – 23,46).

Petrić je kao četvrti izborio drugi krug takmičenja sa 23,16 bodova.

U drugom je bio drugoplasirani sa 24,32 boda i izborio meč za bronzanu medalju.

Petrić je ljetos bio bronzani i na turniru Svjetske lige u Poreču.

“Poslije Svjetske lige mladih u Poreču nastavio sam sa trenažnim procesom. Trudio sam se da ispravim neke nedostatke koje je uočio moj trenerski tim. Кonkurencija na takmičenju je bila dosta jača nego u Poreču. Dao sam svoj trenutni maksimum i osvojio bronzanu medalju. Zadovoljan sam sa postignutim rezultatom”, rekao je Petrić agenciji MINA.

On je najavio da ga već sljedećeg vikenda očekuje nastup na Evropskom prvenstvu malih zemalja u Podgorici.

“Daću svoj maksimum da donesem zlato Crnoj Gori. Želim da se zahvalim klubu Iskra na iskrenoj podršci, trenerima Goranu Madiću i Mijatu Vojvodiću, kao i svojoj porodici koja mi daje snagu da istrajem na putu uspjeha”, rekao je Petrić.

Bronzani je bio i Tarik Koć iz Turske, dok je zlatno odličje osvojio Španac Jelisej Jagudin, koji je u fionalnom meču bio bolji od Ganima Alkandarija iz Kuvajta (24,74 – 23,98).

U borbama, u konkurenciji takmičara do 14 godina, Una Raković je na startu poražena od Ukrajinke Julije Simčuk 3:1.

Ona nije uspjela da se domogne finala, čime je takmičarki Omladinca zatvorila vrata repesaža.

Simčuk je nastup na turniru završila kao petoplasirana, porazom u meču za bronzanu medalju od Turkinje Alare Akbaš 8:2.

Zlatnu medalju osvojila je Ajsenur Bekler iz Turske, koja je u finalu pobijedila Ukrajinku Julijanu Baranovu 3:1.

Bronzana je bila i Ruskionja Veronika Gašnikova.

Sjutra će na tatami kadeti Helena Backović (do 47) u borbama i Lazar Sekulić u katama.

Posljednjeg takmičarskog dana, u nedjelju nastupiće junior Emre Saljiu (do 61).