NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost prekinula seriju Rudara, poraz Sutjeske u Tuzima

Budućnost prekinula seriju Rudara, poraz Sutjeske u Tuzima

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti prekinuli su seriju Rudara, dok je Sutjeska doživjela poraz u 24. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Pljevljima igrala sa Rudarom neriješeno 1:1 i prekinula seriju rivala od sedam uzastopnih pobjeda.

Lider šampionata poveo je golom Vasilija Terzića u prvom minutu utakmice.

Domaćin je izjednačio i postavio konačan rezultat pogotkom Ljubomira Kovačevića u 79. minutu.

Sutjeska je u Tuzima, preokretom u drugom poluvremenu, poražena od Dečića 2:1 i prekinula seriju od deset mečeva bez poraza.

Nikšićki tim poveo je golom Marka Ćetkovića u osmom minutu.

Izjednačio je Anđelo Rudović u 57. iz jedanaesterca, a pobjedu domaćinu donio je Danilo Pešukić u 63. minutu.

Ekipa iz Tuzi upisala je devetu pobjedu ove sezone i izjednačila se sa Sutjeskom na tabeli.

Bez pobjednika i golova završen je duel Iskre i Petrovca, koji su u Danilovgradu igrali 0:0.

Pobjedu u gostima ostvarila je Podgorica, koja je u Golubovcima savladala Zetu 3:1.

Podgorica je povela golom Anđelka Jovanovića u 31. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Zvonko Ceklić u 55, a novu prednost gostima, u 66. minutu, donio je Matija Krivokapić u 66. minutu.

Sve dileme riješio je Jovan Vujović u 83. minutu, za deveti trijumf Podgorice ove sezone.

Zeta od 30. minuta igra sa igračem manje, nakon isključenja Janka Simovića.

Utakmica između fudbalera Jezera i OFK Titograda odgođena je zbog sniježnih padavina u Beranama.

Budućnost je, poslije 24. kola, vodeća na tabeli sa 60 bodova i ima 22 više od Sutjeske i Dečića.

Na četvrtom mjestu je Rudar sa 35, dok su Iskra i Podgorica osvojili po 33 boda.

U 25. kolu, u nedjelju, sastaće se: Sutjeska – Rudar, Podgorica – Dečić, OFK Titograd – Zeta, Petrovac – Jezero i Budućnost – Iskra.