NaslovnicaMina SportFudbalNorveška slavila u Podgorici

Norveška slavila u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Norveške 1:0, u utakmici trećeg kola G grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

To je prvi poraz crnogorskih fudbalera u grupi, nakon dva startna trijumfa protiv Letonije 2:1 i Gibraltara 4:1.

Norveška je slavila i protiv Gibraltara 3:0, dok je istim rezultatom poražena od Turske.

Odlučujući pogodak postigao je Aleksander Serlot u 35. minutu.

On je iskoristio akciju Birgera Melinga i Mohameda Eljunusija i preciznim udarcem pogodio mrežu Crne Gore.

Norveška je do gola mogla i 29. minutu, ali je šut Jonasa Svensona izblokirao Sead Hakšabanović.

Priliku da se upišu u strijelce imali su i Morten Torsbi u 20. i Haland u 48. minutu, ali su za malo bili neprecizni.

Crnogorska je prvi šut u pokviru gola uputila u 26. minutu, Uroš Đurđević je prošao između fudbalera Norveške i šutirao, ali je Rune Almenning Jarštajn bio siguran.

Najbolju priliku da promijeni rezultat imao je Stevan Jovetić, ali je njegov udarac glavom norveški golman odbranio.

Jarštajn je bio siguran i u 52. i 75. minutu nakon udaraca glavom Aleksandra Šćekića i Stefana Savića, dok je šut Hakšabanović završio pored gola.

Pobjedu u G grupi ostvarila je Holandija, koja je bila ubjedljiva protiv Gibraltara 7:0.

Duel Turske i Letonije završen je neriješeno 3:3.

Turska je, nakon tri odigrana kola, prva u G grupi sa sedam bodova.

Po bod manje imaju Holadija, Crna Gora i Norveška.