NaslovnicaMina SportFudbalBudućnost bolja od Petrovca, neriješeno u Tuzima, Nikšiću i Pljevljima

Budućnost bolja od Petrovca, neriješeno u Tuzima, Nikšiću i Pljevljima

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, dok su dueli Dečića i Podgorice u Tuzima, Sutjeske i Mornara u Nikšiću, kao i Rudara i Jezera u Pljevljima, završeni bez pobjednika, u 18. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici, nakon preokreta, savladala Petrovac 2:1 i devetim trijumfom zaostatak za vodećom Sutjeskom smanjila na šest bodova.

Petrovac je poveo golom Marka Miličkovića u 33. minutu.

Izjednačio je efektnim pogotkom Luka Mirković u četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Odlučujući pogodak postigao je Viktor Đukanović u 53. minutu.

Duel Dečića i Podgorice u Tuzima završen je neriješeno 2:2.

Podgorica je, po lošim vremenskim uslovima, golovima Andreja Bajovića u 20. i Admira Adrovića u 35. minutu iz jednaesterca, povela 2:0.

Na 2:1 smanjio je Iljir Camaj u 88, a konačan rezultat postavio je Marko Tući u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska i Mornar igrali su u Nikšiću 1:1.

Barski tim poveo je golom Boška Guzine u 3. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Novice Erakovića u 29. minutu.

Meč između Rudara i Jezera u Pljevljima završen je 2:2.

Vođstvo domaćinu donio je Dušan Živković u 26. minutu.

Izjednačio je Mamamdu Mendi u 37, a do nove prednosti Rudar je došao pogotkom Vuka Strikovića u 49. minutu.

Konačan rezultat postavio Aldin Adžović u 82. minutu.

Duel Iskre i Zete je odgođen, jer je zbog obilnih padavina teren stadiona u Danilovgradu natopljen vodom i neispunjava uslove za igru.

Sutjeska je, nakon 18. kola, na prvom mjestu sa 38 bodova i ima šest više od Budućnosti.

Dečić je treći sa 30, na četvrtoj poziciji je Petrovac sa 27, dok je peta Iskra sa bodom i dvije utakmice manje.

U posljednjem kolu jesenjeg dijela šampiona, u četvrtak, sastaće se: Rudar – Budućnost, Iskra – Jezero, Dečić – Zeta, Sutjeska – Podgorica i Petrovac – Mornar.