NaslovnicaMina SportFudbalPobjede Budućnosti i Dečića

Pobjede Budućnosti i Dečića

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti i Dečića ostvarili su pobjede u četvrtom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je večeras na stadionu pod Goricom, u gradskom derbiju, savaladala OFK Titograd 3:1.

Ekipa iz podgoričkog naselja Stari aerodrom povela je golom Ivana Novovića u 20. minutu.

Izjednačio je Draško Božović u 49. iz jedanaesterca, a isti igrač, osam minuta kasnije, bio je strijelac i drugog gola.

Konačan rezultat, za drugi trijumf domaćina, postigao je Vasilije Terzić u 74. minutu.

Dečić je u Golubovcima slavio protiv Zete 2:0 i upisao drugi trijumf ove sezone.

Dečić je do vođstva došao pogotkom Anđela Rudovića u 36. minutu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Ognjen Rolović u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Seriju pobjeda prekinula je ekipa Podgorice, koja je u Danilovgradu igrala sa Iskrom neriješeno 1:1.

Lider šampionata, koji je u prva tri kola ostvario maksimalan učinak, poveo je pogotkom Šalete Kordića u 41. minutu.

Izjednačio je, samo dva minuta kasnije, Alija Krnić, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Rudar je u Pljevljima pobijedio Petrovac 1:0 i zabilježio drugu pobjedu ove sezone.

Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Vuk Striković u 66. minutu.

Sutjeska je u Beranama savladala plavsko Jezero 2:0, golovima Milivoja Raičevića u 45. i Milutina Osmajića u 89. minutu.

To je nikšićkom timu prvi trijumf ove sezone, dok je povratnik u društvo najboljih doživio prvi poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Podgorica je, nakon četvrtog kola, vodeća na tabeli sa deset bodova.

Drugoplasirani Dečić ima osam, Budućnost i Rudar osvojili su po šest, a po bod manje Iskra i Jezero.

U petom kolu, narednog vikenda, sastaće se: Dečić – Rudar, Sutjeska – Zeta, Podgorica – Jezero, OFK Titograd – Iskra i Petrovac – Budućnost.

Prethodno će u srijedu biti odigrani odgođeni mečevi trećeg kola. Rivali će biti Sutjeska i Iskra, odnosno Zeta i Rudar.