NaslovnicaMina SportKošarkaMornar ubjedljiv protiv Breše

Mornar ubjedljiv protiv Breše

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru italijansku Brešu 95:76, u utakmici trećeg kola B grupe Eurokupa.

To je drugi trijumf barskog tima, nakon što je u prošlom kolu slavio i protiv Unikahe iz Malage 90:80.

Upisao je i poraz na startu od Ulma 84:76.

Mornar je poveo na startu 14:0, a do kraja prve četvrtine prednost je povećao na 20 poena (30:10).

U 13. minutu bilo je 37:16, dok je sredinom posljednje četvrtine razlika iznosila 24 poena (88:64).

Italijanski tim u trećoj četvrtini uspio je da zaostatak svede na osam poena, ali ne i da zaprijeti. Uslijedila je serija domaćina, koja je i riješila sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Derik Nidam i Marko Jeremić sa po 14, dok je Nemanja Vranješ ubacio 11 poena.

Mornar će u narednom kolu, 20. oktobra, biti gost francuske ekipe Bulonj Metropolitano.