NaslovnicaMina SportFudbalKadeti u finalu memorijala u Staroj Pazovi

Kadeti u finalu memorijala u Staroj Pazovi

Podgorica, (MINA) – Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale memorijalnog turnira Miljan Miljanić u Staroj Pazovi.

Crnogorski fudbaleri pobijedili su u polufinalu, nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca, Sjevernu Makedoniju 6:5.

Utakmica je u regularnom toku završena 0:0.

U penal seriji istakao se golman Petar Bobičić, koji je odbranio dva jedanaesterca.

U regularnom toku meča viđena je velika borba, bez puno šansi pred oba gola.

Crna Gora je zaprijetila u 18. minutu, kada je Strahinja Tešović oprobao šut iz slobodnog udarca sa malo manje od 20 metara.

Dobru priliku imao je i Marko Perović u 47. minutu, ali je loše šutirao sa desetak metara.

Makedonci su imali dvije solidne situacije pred golom Bobičića, ali je Zani Nazifi oba puta bio neprecizan.

Selektor Radovan Kavaja kazao je da nije prezadovoljan igrom svoje ekipe, ali da je svaka pobjeda bitna zbog samopouzdanja.

“Bila je to veoma tvrda utakmica, bez neke ljepote u igri. I mi i oni imali smo šanse za gol u regularnom toku, da bi zatim mi imali više umijeća i sreće u izvođenju penala. U svakom slučaju, moramo izvući pouke iz ove utakmice i na pravi način se spremiti finale”, rekao je Kavaja.

Crna Gora će u finalu, u četvrtak, igrati sa Srbijom, koja je u polufinalu savladala Bugarsku.