NaslovnicaMina SportFudbalTrijumf Crne Gore protiv Gibraltara

Trijumf Crne Gore protiv Gibraltara

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras Gibraltar 3:0, u utakmici sedmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Crnogorski fudbaleri do treće pobjede u G grupi došli su golovima Adama Marušića u sedmom i Fatosa Bećiraja u 44. iz jedanaesterca i 68. minutu.

Marušić i Bećiraj bili su u prilici da trijumf učine ubjedljivijim, ali u par navrata nijesu bili precizni.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića opravdali su ulogu favorita, rano su stekli prednost, koju su do kraja uspjeli da uvećaju.

Marušić je u sedmom minutu iskoristio dugu loptu Žarka Tomaševića, efektno izbacio iz igre odbranu rivala i savladao golmana Kajla Goldvina.

Na 2:0 povisio je Bećiraj iz jedanaesterca u 44. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Stefan Mugoša.

Bećiraj je bio strijelac i trećeg pogotka u 68. minutu, odlično je reagovao nakon ubacivanja Seada Hakšabanovića i glavom savladao Goldvina.

Meč su zbog povrede ranije završili Mugoša i Aleksandar Šćekić.

Crnogorski fudbaleri, koji su dobili i prvi međusobni duel u Podgorici (4:1), upisali su treći trijumf u kvalifikacijama.

Savladali su i Letoniju u Rigi (2:1), sa kojom su u Podgorici igrali neriješeno (0:0).

Bez pobjednika završen je i duel sa Turskom u Istanbulu (2:2).

Porazi su upisani od Norveške u Podgorici (1:0) i Holandije u Ajndhovenu (4:0).

Gibraltar je bez bodova u dosadašnjem dijelu kvalifikacija, sa svega tri postignuta i 28 primljenih golova.

U ostalim mečevima G grupe, Holandija je u Rigi savladala Letoniju 1:0, dok su Turska i Norveška igrali u Istanbulu neriješeno 1:1.

Holandija je, nakon sedam odigranih kola, vodeća na tabeli sa 16 bodova i ima dva više od drugoplasirane Norveške.

Turska je treća sa 12, Crna Gora je osvojila 11, a Letonija pet bodova.

Gibraltar je posljednji bez bodova.

Crnogorsku reprezentaciju u oktobarskom ciklusu, u ponedjeljak, očekuje i gostovanje Norveškoj u Oslu.