NaslovnicaMina SportFudbalFMP u seriji Budućnost Volija

FMP u seriji Budućnost Volija

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su danas u Podgorici ekipu FMP-a 77:76 (12:16, 30:16, 23:26 i 12:18), u utakmici četvrtog kola ABA lige.

Podgorički tim zabilježio je četvrti trijumf i zadržao maksimalan učinak na startu regionalnog šampionata.

Slavio je u prva tri kola i protiv Splita (84:59), Partizana (101:99) i čačanskog Borca (86:83).

FMP nije uspio da prekine seriju poraza, ali je ozbiljno namučio domaćina.

Poveo je na startu 4:0, a u nastavku prve četvrtine imao je nekoliko puta prednost od šest poena.

Domaćin je u drugoj četvrtini napravio preokret, a početkom trećeg dijela stekao dvocifrenu prednost (44:32).

FMP je u samom finišu meča preokrenuo rezultat i poslije serije od 7:0 došao do minimalnog vođstva 74:73 (38).

Sa četiri uzastopna poena domaćin je ponovo stekao prednost, ali je nesportska lična greška Nikole Ivanovića omogućila Filipu Čoviću da sa dva bacanja zaostatak svede na poen.

Gosti su imali i napad za preokret, ali nijesu uspjeli da ga realizuju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 24, Nikola Ivanović ubacio je 19, Melvin Edžim 12, a Dragan Apić 11 poena.

U ekipi FMP najbolji je Nemanja Nenadić sa 20 koševa.

Duel Mornara i čačanskog Borca odgođen je nakon što je utvrđeno da su dva člana barskog tima pozitivni na testu za koronavirus.