NaslovnicaMina SportCrnogorski vaterpolisti ubjedljivi i protiv Japana

Crnogorski vaterpolisti ubjedljivi i protiv Japana

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas selekciju Japana 16:8 (4:5, 4:1, 5:1 i 3:1), u utakmici trećeg kola B grupe finalnog turnira Svjetske lige u Tbilisiju.

Crnogorski vaterpolisti sa maksimalnim učinkom završili su takmičenje u grupi, nakon što su u prva dva kola savladali selekcije Sjedinjenih Američkih Država 10:6 i Gruzije 19:8.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića opravdali su ulogu favorita, sredinom druge četvrtine preuzeli su vođstvo i serijom od 6:0 riješili sve dileme.

Japan je prvu četvrtinu dobio 5:4, a sredinom druge posljednji put bio je u vođstvu (6:5).

Uslijedila je serija od šest uzastopnih pogodaka crnogorskih vaterpolista za vođstvo od 11:6, koje je sredinom posljednjeg dijela iznosilo i devet golova (16:7)

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Stefan Vidović sa četiri, dok su po tri gola postigli Miroslav Perković i Aleksa Ukropina.

Po dva puta u listu strijelaca upisali su se Dušan Banićević i Miloš Spaić, a po jednom Uroš Čučković i Dušan Matković.

U japanskoj selekciji najbolji je bio Jusuke Inaba sa četiri pogotka.

Crna Gora će u četvrtfinalu, sjutra u 16 sati i 15 minuta, igrati sa Kazahstanom, četvrtoplasiranom reprezentacijom A grupe.

Kazahstan je takmičenje u grupi završio bez pobjede.

Upisao je poraze od Italije 17:11, Francuske 12:11 i Grčke 14:9.