NaslovnicaCrna GoraCrnogorske rukometašice ubjedljive protiv Angole

Crnogorske rukometašice ubjedljive protiv Angole

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Olimpijskih igara u Tokiju.

Crnogorske rukometašice savladale su danas u prvom kolu A grupe selekciju Angole 33:22 (13:12).

Izabranice selektorke Bojane Popović odlučujuću prednost stekle su početkom drugog poluvremena, kada su nakon serije od 6:0 u 37. minutu povele 19:12.

Razlika je u 40. iznosila osam (21:13), a dva minuta kasnije i devet golova (22:13).

Prvi put dvocifrenu prednost stekle su u 55. (29:19), a tri minuta kasnije bilo je i 12 golova (33:21).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 12 golova, bez promašaja.

Sa pet pogodaka meč je završila Itana Grbić, dok su po četiri pogotka postigle Majda Mehmedović i Tatjana Brnović.

U selekciji Angole najbolja je bila Natalija Fonseka sa šest pogodaka.

Pobjedu A grupi ostvarila je i Holandija, koja je bila ubjedljiva protiv Japana 32:21.

U prvom kolu rivali će biti Norveška i Južna Koreja.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u utorak u dva sata ujutro, biće Japan.