NaslovnicaMina SportCrna Gora pobijedila Švedsku

Crna Gora pobijedila Švedsku

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Herningu selekciju Švedske 31:25, u utakmici drugog kola glavne runde Evropskog prvenstva u Danskoj.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometašica u glavnoj rundi, ukupno drugi na šampionatu.

Savladale su i Sloveniju 26:25.

Izgubile su od Rusije 24:23 u glavnoj rundi, a od Francuske 24:23 i Danske 28:19 u prvoj fazi takmičenja.

Crnogorska selekcija je, nakon minimalnog vođstva Švedske od 1:0 i 2:1, serijom od pet uzastopnih pogodaka povela 6:2 u 9. minutu.

Švedska je smanjila na 6:4, a izabranice selektora Kima Rasmusena novom serijom od 4:0 za vođstvo od 10:4 u 13. minutu.

Crnogorska selekcija imala je prednost i od osam golova (23:15).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 11, Đurđina Jauković je postigla šest, dok je Ema Ramusović sa četiri pogotka.

U švedskoj selekciji najbolja je bila Lin Blom sa osam golova.

Crna Gora će u posljednjem kolu, u utorak, igrati sa Španijom.