NaslovnicaMina SportCrna Gora pobijedila Angolu

Crna Gora pobijedila Angolu

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Granoljersu selekciju Angole 30:20 (11:9), u utakmici drugog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Španiji.

To je prvi trijumf crnogorskih rukometašica na šampionatu, nakon startnog poraza od Slovenije 28:18.

Angola je i poslije drugog kola bez bodova, nakon što je na startu izgubila od Francuske 30:20.

Crnogorske rukometašice još jednom, nakon Igara u Tokiju, nadigrale su Angolu, od prvog do posljednjeg minuta bile su u vođstvu i na kraju slavile zasluženu pobjedu.

Povele su na startu 4:0, a još tri puta u prvom dijelu imale su prednost od četiri gola (7:3, 8:4 i 9:5).

U 34. minutu prvi put stekle su prednost od pet (14:9), dok je razlika u 38. iznosila šest golova (16:10).

Razlika je u 50. iznosila sedam (23:16), a u 57. minutu deset pogodaka (28:18).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 12, Matea Pletikosić postigla je pet, a gol manje Itana Grbić.

Istakla se i golman Marina Rajčić sa 13 odbrana.

U selekciji Angole najbolja je bila Isabel Eveliz Vangimba Đalo sa šest pogodaka.

U drugom meču te grupe Francuska je bila ubjedljiva protiv Slovenije 29:18.

Crna Gora će u trećem kolu, u utorak, igrati sa Francuskom.