NaslovnicaMina SportCrna Gora osma na EP u Podgorici

Crna Gora osma na EP u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore kao osmoplasirana završila je nastup na Evropskom prvenstvu u Podgorici, za igračice do 17 godina.

Crnogorske rukometašice u meču za sedmo mjesto poražene su od Rumunije 30:24 (15:11).

Izabranice trenera Ivana Terzića plasmanom među osam najboljih obezbijedile su nastup na kadetskom prvesntvu svijeta u Gruziji naredne godine.

Crnogorske rukometašice i protiv Rumunije ponovile su greške iz prethodnih mečeva, imale su mnogo promašenih zicera i izgubljenih lopti.

Rumunija je u 26. minutu povela 13:9, na poluvremenu bilo je 15:11, a početkom nastavka 18:12.

Crna Gora je u 45. minutu smanjila na 23:20, ali nije imala snage da ugrozi trijumf rivala.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Mia Ražnatović sa šest golova, Jelena Vukčević je postigla četiri, a po tri Nikoleta Radmanović, Nikolina Marković i Tijana Lutovac.

Istakle su se i golmanke – Marija Marsenić sa 12 i Andrea Škerović sa tri odbrane.