NaslovnicaMina SportKošarkaBudućnost slavila u crnogorskom derbiju

Budućnost slavila u crnogorskom derbiju

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici barski Mornar 81:74 (17:27, 26:18, 20:14 i 18:15), u utakmici desetog kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je sedmi trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu regionalnog takmičenja.

Mornar je bolje počeo crnogorski derbi, prvu četvrtinu dobio je 27:17, a u 14. minutu stekao je prednost od 15 poena (36:21).

Budućnost se u nastavku vratila u meč i serijom 17:0 preuzela vođstvo (38:36) u 17. minutu.

Domaćin je, nakon boljeg početka Mornara u trećoj četvrtini i prednosti, u finišu tog dijela meča preuzeo vođstvo i nije ga ispuštao do kraja.

Budućnost su do pobjede vodili Džastin Kobs sa 19 i Vili Rid sa 18 poena.

Dvocifren je bio i Zoran Nikolić sa 11, dok je Nikola Ivanović meč završio sa devet poena.

U barskom timu, koji je upisao drugi poraz ove sezone, najbolji je bio Džejkob Pulen sa 17, dok su Keni Gebrijel i Milko Bjelica dodali po deset koševa.

Budućnost Voli i Mornar u srijedu odigraće no vi meč, u desetom kolu B grupe Eurokupa.