NaslovnicaMina SportFudbalUbjedljiv poraz Sutjeske u Petrovcu

Ubjedljiv poraz Sutjeske u Petrovcu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske poraženo su večeras od Petrovca 3:0, u utakmici 17. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Domaćin je do sedmog ovosezonskog trijumfa došao golovima Balše Boričića u 18, Adnana Bašića u 45. iz jedaanesterca i Marka Miličkovića u 52. minutu.

Kiks lidera šampionata iskoristila je drugoplasirana Budućnost, koja je u Bijelom Polju savladala plavsko Jezero 2:1 i ostvarila osmu pobjedu ove sezone.

Do pobjede zvanični šampion došao je golovima Lazara Mijovića u 2. i Viktora Đukanovića u 19. minutu.

Jedini pogodak za Jezero, koje je doživjelo 11. poraz ove sezone, postigao je Nikola Đurković u 63. minutu.

Dečić je u Baru slavio protiv Mornara 2:1.

Domaćin je poveo golom Ognjena Rolovića u 23. minutu.

Izjednačio je Ijlir Camaj u 62, a pobjedu ekipi iz Tuzi, sedmu ove sezone, donio je Kristijan Vuljaj, pogotkom u 77. minutu iz jedanaesteraca.

Priliku da trijumf učini ubjedljivijim imao je Draško Božović, ali u 84. minutu nije realizovao jedanaesterac.

Bez pobjednika i golova završen je duel fudbalera Podgorice i Iskre, koji su na DG areni igrali 0:0. Pobjede su ostvarili fudbaleri Budućnosti i Zete.

Zeta je u Golubovcima slavila protiv pljevaljskog Rudara 2:0.

Ekipu iz Golubovaca do prvog trijumfa ove sezone predvodio je Ivan Vukčević golovima u 53. i 82. minutu.

Sutjeska je, nakon 17. kola, na prvom mjestu sa 37 bodova i ima osam više od Budućnosti i Dečića.

Na četvrtoj poziciji je Petrovac sa 27, dok je peta Iskra sa bodom i utakmicom manje.