NaslovnicaMina SportKošarkaBudućnost bolja u crnogorskom derbiju

Budućnost bolja u crnogorskom derbiju

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici, u crnogorskom derbiju, Mornar Barsko zlato 85:69 (18:18, 20:18, 26:18 i 21:15), u utakmici šestog kola ABA lige.

To je četvrti uzastopni, ukupno peti trijumf podgoričkog tima u regionalnom takmičenju ove sezone.

Mornar je i poslije šestog kola bez pobjede ove sezone.

Barski tim bolje je počeo meč u dvorani Morača i u osmom minutu poveo 14:7.

Prednost od osam poena imao je i minut kasnije (16:9).

Domaćin je, nakon izjednačene druge četvrtine, u trećoj poveo 49:40 u 24, dva minuta kasnije razlika je iznosila deset (55:45), koliko je bilo i na kraju tog dijela meča (64:54).

Početkom posljendje četvrtine razlika je iznosila 13 (67:54), u posljendjem minutu 16 poena (84:68), koliko je bilo na kraju.

Podgorički tim do pobjede vodili su Marko Jagodić Kuridža sa 17, Edin Atić ubacio je 12, Džastin KObs 11, a po poen manje Denis Džerom Sili, Petar Popović i Igor Drobnjak.

U barskom timu Kori Dejvis je postigao 12, a poen manje Tejlor Smit.

Poraz je u ovom kolu upisao SC Derbi, koji je juče u Novom Mestu izgubio od Krke 87:70.