NaslovnicaMina SportArifaj i Petrić bronzani, Raković izgubila meč za medalju

Arifaj i Petrić bronzani, Raković izgubila meč za medalju

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatisti Anes Arifaj i Saša Petrić osvojili su bronzane medalje u konkurenciji takmičara do 14 godina posljednjeg dana svjetske Lige mladih u Veneciji.

Na korak od medalje bila je i Una Raković, ali je izgubila meč za treće mjesto i završila je kao petoplasirana.

Bronzana je juče bila kadetkinja Helena Backović u kategoriji do 47 kilograma.

Arifaj je u meču za treće mjesto i pobjedničko postolje u kategoriji preko 55 kilograma savladao Letonca Milahsa Savickisa 2:0.

On je na startu pobijedio Italijana Đanluku Pitana 3:0, dok je u drugom izgubio od Njemca Lukasa Hemana 3:2, koji ga je plasmanom u finale povukao u repasaž.

Borbu za medalju izborio je pobjedama protiv Jahje El Aidija iz Belgije 2:0, Francuza Matijasa Revea sudijskim izjašnjavanjem (0:0) i Rumuna Kristijana Kosmaciusa 3:1.

Arifaj je sredinom oktobra bio zlatni na Balkanskom prvenstvu u Poreču.

Petrić je bronzano odličje u katama osvojio pobjednom protiv Portugalca Martima Oliveira 24,06 – 23,4.

U prva dva kruga zlatni sa Balkanskog u Poreču završio je kao trećelasirani (22,46 i 21,86), dok je u trećem osvojio drugo mjesto (23,66) i izborio meč za medalju.

Na korak od odličja bila je Una Raković, ali je u meču za treće mjesto poražena od Portugalke Leonore Konkalveš 4:0.

Raković je upisla tri trijumfa protiv Italijanke Martine Nani 2:0, Kipranke Emilije Mihali 9:1 i Njemice Ili Helen 7:0.

Poražena je od Ruskinje Veronike Veronike Gašnikove 1:0, koja je kasnije osvojila osvojila zlanu medalju.

Turnir u Veneciji okupio je 2.343 takmičara iz 54 države.