NaslovnicaCrna GoraRaković sedma u Dubaiju, Malović zaustavljen u drugom kolu

Raković sedma u Dubaiju, Malović zaustavljen u drugom kolu

Podgorica, (MINA) – Crnogorska karatistkinja Marina Raković osvojila je sedmo mjesto, dok je Nikola Malović u drugom kolu završio nastup na turniru Premijer lige u Dubaiju.

Raković je bila slobodna na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma, dok je u drugom kolu poražena od Ferial Abdelaziz iz Egipta 5:2.

Ona je plasmanom u finale povukla članicu Omladinca u repesaž i omogućila joj nastavak takmičenja.

Na startu repesaža Raković je pobijedila Lamiju Matub iz Alžira 1:0, dok je u drugom kolu izgubila od Francuskinje Alis Ažije 6:1.

Francuskinja je tom pobjedom izborila meč za medalju, gdje je sjutra čeka svjetska šampionka, Irina Zarecka iz Azerbejdžana.

Malović je u prvom kolu kategorije do 84 kilograma pobijedio Marokanca Nabila Eč-Čabija 3:0, dok je u drugom, sudijskim izjašnjavanjem, poražen od Faraja Alnasrija iz Saudijske Arabije (0:0).

On nije uspio da se domogne finala, čime je članu nikšićkog Omogošta zatvorio vrata repesaža.

Za bronzanu medalju sjutra će se boriti Nenad Dulović u kategoriji do 60 kilograma.

Protivnik u meču za bronzu biće mu Grk Kristos-Stefanos Ksenos.