NaslovnicaCrna GoraPoraz crnogorskih rukometašica

Poraz crnogorskih rukometašica

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Nansiju od Francuske 25:20 (16:8), u utakmici trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice upisale su drugi poraz i takmičenje u grupi završile kao trećeplasirane.

Zvanični svjetski šampion poveo je na startu 4:0, prednost je u 11. minutu povisio na šest (7:1), a na poluvremenu osam golova (16:8).

Razlika je početkom nastavka iznosila devet golova (17:8, 18:9).

Crnogorske rukometašice serijom od pet uzastopnih golova uspjele su da zaostatak smanje na tri gola (20:17), ali ne i da zaprijete favorizovanom rivalu.

Francuska je sa dva gola prednost vratila na pet (22:17) i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Francusku je do pobjede Estel Minko sa sedam golova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Jovanka Radičević sa šest, dok je Majda Mehmedović postigla četiri gola.

U drugom meču te grupe Slovenija je u Nansiju pobijedila Rusiju 29:27.

Rusija i Francuska takmičenje u gripi završile su sa po četiri, dok su Crna Gora i Slovenija osvojile po dva boda.

Rusija će u drugoj fazi takmičenja prenijeti četiri, Francuska dva, dok će Crna Gora nastavak šampionata početiri bez bodova.

Crnogorske rukometašice u nastavku šampionata igraće u grupi sa Srbijom, Danskom i Švedskom.

U prvom kolu, u četvrtak, sastaće se sa Švedskom.