NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Zagrebu

Poraz Budućnost Volija u Zagrebu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Zagrebu od Cedevite 63:58 (9:25, 11:11, 16:12 i 27:10), u utakmici petog kola ABA lige.

Regionalni šampion doživio je drugi poraz, nakon što je na startu nove sezone izgubio i od Crvene zvezde.

Ostvario je i pobjede protiv Krke, Igokee i FMP-a.

Cedevita je ostvrila drugi trijumf.

Budućnost je tri četvrtine bila bolji rival, ali je u posljendjih deset minuta upropastila sve i dozvolila rivalu da napravi preokret i dođe do pobjede.

Podgorički tim poveo je 10:0, a u devetom minutu prednost je uvećao na 18 poena (25:7).

Početkom posljednje četvrtine Budućnost je vodila 50:36.

Domaćin je serijom 10:0 zaostatak smanjio na 50:46 u 35, a dva minuta kasnije i poevo (56:55), prvi put na utakmici.

Vodio je i 58:55, ali je Budućnost uspjela da izjednači 58:58.

Sam finiš pripao je domaćinu koji je sa pet uzastopnih poena došao do pobjede.

Junak trijumfa bio je Džastin Kabs sa 23 koša.