NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnost Volija

Pobjeda Budućnost Volija

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu FMP-a iz Železnika 79:59 (22:12, 26:16, 9:15 i 22:16), u utakmici četvrtog kola ABA lige.

To je treći trijumf podgoričkog tima u dosadašnjem dijelu takmičenja, nakon što je slavio i protiv protiv Krke u Podgorici 86:64 i Igokee u Laktašima 85:78.

Jedini poraz doživio je od Crvene zvezde 87:71.

Branilac trofeja pitanje pobjednika riješio je već u drugoj četvrtini, nakon što je stekao prednost od 22 poena (48:26).

Ekipa iz beogradskog predgrađa početkom posljednje četvrtine uspjela je da zaostatak smanji na osam poena (59:51), nakon čega je uslijedila serija od 12:0 podgoričkog tima za vođstvo od 71:51.

Razlika je u 38. minutu ponovo iznosila 22 poena (77:55). Najefikasniji u pobjedičkom timu bio je Suad Šehović sa 19, Erl Klark je ubacio 13, a po 11 poena Nemanja Gordić i Petar Popović.

U ekipi FMP-a, koja je doživjela drugi poraz, Dragan Apić je ubacio 16, a Duop Rit 14 poena. Budućnost Voli će u narednom kolu, 28. oktobra, biti gost Cedevite.