NaslovnicaCrna GoraPobjeda Budućnost Volija u Železniku

Pobjeda Budućnost Volija u Železniku

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Železniku ekipu FMP-a 87:70 (20:16, 28:16, 16:13 i 26:22), u utakmici 15. kola ABA lige.

Regionalni šampion, koji je dobio i prvi međusobni duel pred svojim navijačima, upisao je deseti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Regionalni šampion dvocifrenu prednost stekao je u drugoj četvrtini, kada je serijom od deset uzastopnih poena poveo 44:27 u 19. minutu.

Vođstvo podgoričkog tima iznosilo je i 22 poena (61:39) u 28. minutu.

Domaćin je serijom od 9:0 do kraja treće četvrtine smanjo na 61:48, ali nije uspio da zaostatak smanji i ugrozi trijumf šampiona.

Tim trenera Jasmina Repeše do pobjede vodio je Erl Klark sa 17 i Filip Barović sa 16, dok je poen manje ubacio Koti Klark.

U ekipi Železnika, koja je doživjela deveti poraz, najbolji je bio Dragan Apić sa 26 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 21. januara, ugostiti Cedevitu.