NaslovnicaCrna GoraPanatinaikos pobijedio u Podgorici

Panatinaikos pobijedio u Podgorici

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici od atinskog Panatinikosa 72:67 (18:15, 13:16, 19:16 i 22:20), u utakmici petog kola Evrolige.

Regionalni šampion upisao je i peti poraz, nakon što je u prva četiri kola izgubio od Armanija (82:71) i Makabija (78:68) u Podgorici 82:71 i Darušafake u Istanbulu (71:63) i Reala u Madridu (89:55).

Panatinaikos je zabilježio treći trijumf, nakon pobjeda pred svojim navijačima protiv Makabija (89:84) i Gran Kanarije (102:87).

Ima i poraze od Bajerna u Minhenu (80:79) i Žalgirisa u Atini (87:83).

Pobjednik duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada je atinski tim trojkama Lukasa Lekavičijusa i Dešauna Tomasa poveo 56:49 u 33, a dva minuta kasnije prednost uvećao na 12 poena (65:53).

Razlika je, minut kasnije, iznosila i 13 poena.

Crnogorski prvak tri četvrtine bio je ravnopravan rival, više puta bio je u vođstvu posljednji put u 28. minutu (46:45)

Početkom posljednje četvrtine zaostatak je sveo na poen, a u samo finišu, greškama u napadu, propustio je priliku da finiš učini uzbudljivijim.

Višestrukog prvaka Evrope do pobjede vodili su Tomas sa 14i Joanis Papapetru sa 13 poena.

U podgoričkom timu dvocifreni su bili Alen Omić sa 16 i Nikola Ivanović sa 12 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 9. novembra u Podgorici, igrati sa litvanskim Žalgirisom.