NaslovnicaCrna GoraKaratistima Budućnosti 22 medalje u Banja Luci

Karatistima Budućnosti 22 medalje u Banja Luci

Podgorica, (MINA) – Karatisti Budućnosti sa 22 medalje i kao trećeplasirani u generalnom plasmanu završili su nastup na turniru u Banja Luci.

Podgorički karatisti osvojili su devet zlatnih, pet srebrnih i osam bronzanih odličja.

Zlatne medalje u katama pojedinačno osvojili su Jovana Marić, Iva Popović, Filip Bakić, Rijad Mandic i Sofija Popović i kata timovi seniorki (Iva Popović, Jovana Marić i Mia Roganović), mlađih seniora (Filip Bakić, Rijad Mandić i Miloš Gorović), seniora (Luka Popović, David Dubak i Aleksa Jokić) i kadetsko-juniorski (Luka Popović, David Dubak i Aleksa Jokić).

Ekipno srebro osvojili su timovi seniora (Filip Jokić, Rijad Mandić i Miloš Gorović), djevočica rođenih 2011/12 (Sofija Popović, Lana Đikanović i Tea Tešović) i dječaka 2009/10 (Vuk Janketić, Vukota Marsenić i Lazar Đikanović).

Srebrne medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su Mia Roganović i David Dubak.

Bronzani su bili Luka Popović, Iva Popović, Lazar Đikanović, Lana Đikanović, Sofija Popović i Vuk Janketić u katama i Vasilije Mićunović u borbama, u konkurenciji mlađih seniora do 84 kilograma.

Turnir u Banja Luci okupio je 822 takmičara iz 63 kluba.