NaslovnicaCrna GoraCrna Gora ubjedljiva protiv Njemačke

Crna Gora ubjedljiva protiv Njemačke

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Njemačku 10:3 (2:1, 3:0, 3:1 i 2:1), u utakmici posljednjeg, trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Crnogorski vaterpolisti upisali su drugi trijumf i kao drugoplasirani završili su nastup u A grupi.

Savladali su i Slovačku 15:4, a jedini poraz doživjeli su od Hrvatske 11:10.

Njemačka je zabilježila drugi poraz i u plasman u osminu finala izborila je kao trećeplasirana.

Njemački vaterpolisti bili su ravnopravni samo u prvoj četvrtini, iako su i u tom dijelu imali minimalni zaostatak.

Crna Gora je odlučujuću prednost stekla u drugoj četvrtini, nakon koje je vodila 5:1.

Razlika je u trećem dijelu meča iznosila šest (8:2), a u posljednjoj četvrtini osam golova (10:2).

Njemačka je u finišu prve četvrtine smanjila zaostatak na 2:1, a početkom druge imala peterac za izjednačenje, ali nije uspjela da ga realizuje.

Uslijdila je serija od četiri uzastopna pogotka za vođstvo od 6:1, čime je i riješeno pitanje pobjednika.

Dvostruki strijelci u crnogorskoj selekciji bili su Aleksandar Ivović, Dragan Drašković, Vladan Spajić i Đuro Radović, dok su po gol postigli Marko Petković i Bogdan Đurđić.

U njemačkoj selekciji Lukas Gilen postigao je dva gola.

Crna Gora će u osmini finala, u ponedjeljak, igrati protiv Turske.